ÇOCUK OYUNLARI

Keloğlan ve Kuyudaki Dev

Birbirinden eğlenceli ve öğretici 4 farklı oyun. Tamamı Profesyonel Seslendirmeli kitap. Bir Keloğlan hikayesi.

Oyunlarla zenginleştirilmiş içeriği ile çocuğunuzun en iyi arkadaşı olacak. Çocuğunuz kitabı dinlerken, oyunlar oynayacak, kitap içindeki eğlenceli ve öğretici animasyonlarla eğlenecektir.

Profesyonel seslendirme sanatçılarıyla özel stüdyolarda saatlerce kayıt alınarak dikkatlice hazırlanmış bu kitap çocuğunuzun güzel Türkçe konuşmasını sağlayacaktır.

Efe En Güzel Hayvanı Buluyor

Efe resim çizmeyi çok seven, çok hayal kuran bir çocuk. Kalemini hiç yanından ayırmıyor. Çocuklar için "Değerler Eğitimi"nin ilk hikayesi olan bu kitap, Efe'nin hayvanlarla olan eğlenceli yolculuğunu anlatıyor. Öğretmeni Efe’den en güzel hayvanı bulmasını istiyor. Bu yolculukta sen de Efe’ye yardım etmek ister misin?

Bu hikaye Çocuk Gelişim Uzmanı Nalan Aktaş Sönmez tarafından çocuklar için yazıldı. 4 farklı seslendirme sanatçısı tarafından seslendirildi. Çocuğunuz eğlenceli ses ve animasyonlarla hayvanları tanıyacak ve boyama yapacaktır. Profesyonel seslendirme sanatçılarıyla özel stüdyolarda saatlerce kayıt alınarak dikkatlice hazırlanmış bu kitap çocuğunuzun güzel Türkçe konuşmasını sağlayacaktır.

Evde Bir Günüm

Kendi çocuk karakterinizi yaratıp 20’den fazla farklı kıyafet giydirebileceğin bu uygulamada, çocuklar evde yalnız kaldığında yapması gereken tüm işleri kendi yapıyor.

1. Temizlik Her Şeyden Önce Gelir
Önce eller yıkanacak, dişler fırçalanacak. Kirli dişler ile kimse duramaz, yatmadan önce dişlerimizi fırçalıyoruz. Sonra karakteri banyoda yıkayıp, iyice köpürtmeniz gerekir. Ama sakın ha oyuncağını unutmayın. Bu çocuk oyuncaksız banyo yapamaz.

2. Çamaşır Makinesi Kullanmayı Biliyor Musun?
Kirliler hemen çamaşır makinesine, ama sakın deterjan koymayı unutma, yoksa annen çok kızar…

3. Nerde Kuruyacak Bu Çamaşırlar
Hemen asman lazım, Güneş onu bir an önce kurutur. Kuruyunca ipten almayı unutma yoksa çok kötü olur.

4. Ahhh Anne Ah Bu Ütü Ne Zor İşmiş
Yıkamakla bitti mi sanıyorsun? Ütü Yapmanın zorluğunu şimdi anlayacaksın. Benim annem bir tane diyeceksiniz yine.

Göz Doktoru

Bu uygulama ile Göz Doktoru’na gittiğinde nelerle karşılaşacağını öğrenecek. Hem de kendisi doktor olacak, diğer çocukları iyileştirecek. 4 Farklı hasta’dan birini seçmelisin, Ali’yi mi önce seçeceksin Gamze’yi mi?

1. Gözlere Damla
Gözlerine önce bir damla yapacaksın, birazcık kızarmış gözleri ☹

2. Bilgisayar Taraması
Gözlerinde bakalım neler var? Nerelerde mikroplar var? Ama hızlı olmalısın yoksa bulamazsın hepsini!

3. Lazer Uygulaması
Bulduğun mikropları bir temizleyelim de bir daha çıkmasın. Korkma çok kolay…

4. Göz Testi
Herkes aynı gözlüğü mü takıyor sanıyorsun? Bakalım hangi lensle hastan daha iyi görebilecek?

5. Gözlük Seçimi
En eğlenceli kısmı burası işte. Tam 12 çeşit gözlük var. Seç beğen tak.

Meslekler


Kim demiş öğrenmek eğlenceli değil diye? Birbirinden farklı 6 çocuğa 10 farklı meslek üniformasını giydireceğiniz harika bir oyun. Hem eğlence hem öğrenme. Önce çocuğunuza kıyafeti giydirin sonra meslek oyunlarını oynayın. Her meslek için farklı oyun sizleri bekliyor.

Koyunları çitin içine yerleştirebilecek misin? Ya da denizen dibindeki hazineye ulaşabilecek misin? Hepsi bu oyunda.

7 Fark

Keloğlan, Nasreddin Hoca gibi bizden karakterlerin ve orjinal hikayelerin yer aldığı çeşitli resimler içinden beğendiğini seç. Sevimli karakterlerin iki resmi arasındaki toplam 7 farkı bulmaya çalış.

Çocukların odak becerilerini geliştirmek için çok güzel bir oyun. Çok zorlandığında ipucu vererek sana yardımcı da oluyor. Her oynadığında değişik farkları bulmaya çalışıp yeni keşifler peşinde koşacaksın.

Sayı Çiftliği

Çocuklar en iyi arkadaşları hayvanlarla dolu bir çiflikte bir yolculuğa çıkıyor. 1’den 10’a kadar sayıları Çiftçi Ömer onlara öğretiyor. Bu eğlenceli yolculukta her bir sayı için farklı bir hayvan onlara eşlik ediyor. Tavuklar, Koyunlar, Atlar, Tavşanlar… Çocuğunuza sayıları öğretmek için herbir hayvan eğlenceli animasyonları ile sizi bekliyor.

Neşeli Harfler

Türkçe alfabedeki 29 harf için seçilen 29 kelime ve bu kelimelerin içinde kullanıldığı 29 cümle ile çocuklarınız Türkçe alfabesini kolaylıkla öğrenecektir.

Kelimeler Türkçede 0-6 yaş çocuklara öğretilmesi gereken ve en sık kullanılan 1200 kelime içerisinden seçildi ve profesyonel seslendirme sanatçısı tarafından seslendirildi. Bu seslendirme ile çocuklar harflerin seslerini eğlenerek öğrenecektir.